English Premier League

Sat 21 Apr @ 12:30 Home Draw Away
West Bromwich Albion
Liverpool
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Watford
Crystal Palace
Sun 22 Apr @ 13:30 Home Draw Away
Arsenal
West Ham United
Stoke City
Burnley
Sun 22 Apr @ 16:30 Home Draw Away
Manchester City
Swansea City

English Championship

Fri 20 Apr @ 19:45 Home Draw Away
Millwall
Fulham
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Birmingham City
Sheffield United
Bolton Wanderers
Wolverhampton Wanderers
Brentford
Queens Park Rangers
Bristol City
Hull City AFC
Derby County
Middlesbrough
Ipswich Town
Aston Villa
Leeds United
Barnsley
Preston North End
Norwich City
Sheffield Wednesday
Reading
Sunderland
Burton Albion
Sat 21 Apr @ 19:45 Home Draw Away
Cardiff City
Nottingham Forest

English League 1

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
AFC Wimbledon
Oldham Athletic
Doncaster Rovers
Oxford United
Fleetwood Town
Wigan Athletic
Gillingham
Blackpool
Northampton Town
Plymouth Argyle
Portsmouth
Charlton Athletic
Rochdale
Bradford City
Rotherham United
Bristol Rovers
Scunthorpe United
Walsall
Shrewsbury Town
Bury
Southend United
Milton Keynes Dons

English League 2

Fri 20 Apr @ 19:45 Home Draw Away
Coventry City
Stevenage Borough
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Barnet
Newport County
Cambridge United
Cheltenham Town
Carlisle United
Luton Town
Crewe Alexandra
Morecambe
Exeter City
Crawley Town
Forest Green Rovers
Chesterfield
Lincoln City
Colchester United
Mansfield Town
Port Vale
Notts County
Yeovil Town
Swindon Town
Grimsby Town
Wycombe Wanderers
Accrington Stanley

English National League

Sat 21 Apr @ 12:30 Home Draw Away
Eastleigh
Macclesfield Town
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
AFC Fylde
Solihull Moors
Aldershot Town
Barrow
Bromley
Boreham Wood
Chester
Maidstone Utd
Dagenham & Redbridge
Maidenhead United
Dover Athletic
Gateshead
Ebbsfleet United
Sutton United
Guiseley
Woking
Halifax Town
Tranmere Rovers
Hartlepool United
Torquay United
Leyton Orient
Wrexham

FA Cup

Sat 21 Apr @ 17:15 Home Draw Away
Manchester United
Tottenham Hotspur
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Chelsea
Southampton

Portugese Primeira Liga

Fri 20 Apr @ 20:30 Home Draw Away
SC Braga
CS Maritimo Funchal
Sat 21 Apr @ 16:00 Home Draw Away
Pacos Ferreira
Belenenses
Sat 21 Apr @ 18:15 Home Draw Away
Feirense
Vitoria Guimaraes
Sat 21 Apr @ 20:30 Home Draw Away
Estoril Praia
SL Benfica
Sun 22 Apr @ 16:00 Home Draw Away
CD Tondela
Desportivo das Aves
Chaves
Portimonense

Portugese Segunda Liga

Sat 21 Apr @ 16:00 Home Draw Away
Academica de Coimbra
Real SC Massama
CF Uniao Madeira
Sporting Covilha
Sun 22 Apr @ 11:15 Home Draw Away
Gil Vicente
Nacional Madeira Funchal
Sun 22 Apr @ 16:00 Home Draw Away
Cova da Piedade
Varzim SC
FC Penafiel
UD Oliveirense
Leixoes
FC Arouca
Santa Clara
Famalicao
Sporting Braga B
Academico Viseu

Argentinian Primera Division

Fri 20 Apr @ 23:00 Home Draw Away
Argentinos Juniors
Olimpo
Sat 21 Apr @ 01:15 Home Draw Away
Estudiantes de la Plata
Belgrano de Cordoba
Sat 21 Apr @ 17:15 Home Draw Away
San Martin de San Juan
Atletico Lanus
Temperley
Velez Sarsfield
Sat 21 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Talleres de Cordoba
Gimnasia y Esgrima La Plata
Sat 21 Apr @ 21:45 Home Draw Away
Banfield
Godoy Cruz
Sun 22 Apr @ 00:00 Home Draw Away
San Lorenzo
Chacarita Juniors
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Tigre
Atletico Huracan

Danish Super League

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
FC Copenhagen
AC Horsens
Sun 22 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Elite 3000 Helsingor
Silkeborg IF
Sun 22 Apr @ 13:00 Home Draw Away
OB Odense
Lyngby BK
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
AaB Aalborg
FC Midtjylland
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Randers
SonderjyskE

Danish First Division

Fri 20 Apr @ 19:15 Home Draw Away
Vejle Boldklub
FC Roskilde

Spanish La Liga Primera

Fri 20 Apr @ 20:00 Home Draw Away
Leganes
Deportivo La Coruna
Sat 21 Apr @ 12:00 Home Draw Away
Eibar
Getafe
Sat 21 Apr @ 15:15 Home Draw Away
Celta de Vigo
Valencia CF
Sun 22 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Girona
RCD Espanyol
Sun 22 Apr @ 15:15 Home Draw Away
Malaga CF
Real Sociedad

Spanish Segunda

Fri 20 Apr @ 20:00 Home Draw Away
Cordoba
Sevilla B
Real Oviedo
Real Valladolid
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Gimnastic de Tarragona
CD Numancia
Real Zaragoza
Union Deportiva Almeria
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Albacete Balompie
CF Reus Deportiu
Tenerife
SD Huesca
Sun 22 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Alcorcon
Osasuna
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
FC Barcelona B
Rayo Vallecano
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Cadiz
Real Sporting de Gijon
Lugo
La Hoya Lorca

German Bundesliga

Fri 20 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Borussia Monchengladbach
VfL Wolfsburg
Sat 21 Apr @ 14:30 Home Draw Away
Eintracht Frankfurt
Hertha BSC Berlin
Hamburger SV
SC Freiburg
Hannover 96
FC Bayern Munchen
RB Leipzig
TSG 1899 Hoffenheim
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
Sat 21 Apr @ 17:30 Home Draw Away
Borussia Dortmund
Bayer 04 Leverkusen
Sun 22 Apr @ 14:30 Home Draw Away
FC Augsburg
1. FSV Mainz 05
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
1. Koln
FC Schalke 04

Austrian Bundesliga

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Wolfsberger Athletik Club
SK Sturm Graz
Sat 21 Apr @ 17:30 Home Draw Away
LASK Linz
FK Austria Wien
SV Mattersburg
SKN St. Polten
Sun 22 Apr @ 13:30 Home Draw Away
FC Red Bull Salzburg
SC Rheindorf Altach
Sun 22 Apr @ 15:30 Home Draw Away
SK Rapid Wien
VfB Admira Wacker Modling

Austrian Erste Liga

Fri 20 Apr @ 17:30 Home Draw Away
FAC Team fur Wien
TSV Hartberg
FC Blau-Weiss Linz
SC Magna Wiener Neustadt
SV Ried
SC Austria Lustenau
WSG Wattens
FC Liefering
Fri 20 Apr @ 19:30 Home Draw Away
SV Kapfenberg
FC Wacker Innsbruck

German Bundesliga 2

Fri 20 Apr @ 17:30 Home Draw Away
SpVgg Greuther Furth
VfL Bochum
TSV Eintracht Braunschweig
Arminia Bielefeld
Sat 21 Apr @ 12:00 Home Draw Away
1. Union Berlin
1. Heidenheim 1846
SSV Jahn Regensburg
FC St. Pauli
SV 1916 Sandhausen
SV Darmstadt 98
Sun 22 Apr @ 12:30 Home Draw Away
1. Kaiserslautern
1.FC Dynamo Dresden
FC Erzgebirge Aue
MSV Duisburg
TSV Fortuna Dusseldorf
FC Ingolstadt 04

Italian Serie A

Sat 21 Apr @ 14:00 Home Draw Away
SPAL 1907 Ferrara
AS Roma
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Sassuolo
AC Fiorentina
Sat 21 Apr @ 19:45 Home Draw Away
AC Milan
Benevento
Sun 22 Apr @ 11:30 Home Draw Away
Cagliari
Bologna F.C.
Sun 22 Apr @ 14:00 Home Draw Away
Atalanta Bergamo
Torino
Chievo Verona
Internazionale Milano
SS Lazio
Sampdoria
Udinese Calcio
Crotone

Italian Serie B

Sat 21 Apr @ 14:00 Home Draw Away
AC Parma
Carpi 1909
ACD Virtus Entella
Pro Vercelli
Brescia
Cesena
Cremonese
Ascoli
Foggia
Bari
Novara
SSC Venezia
Palermo
Avellino
Salernitana
Cittadella
Sun 22 Apr @ 14:00 Home Draw Away
AC Perugia
Ternana
Sun 22 Apr @ 16:30 Home Draw Away
Pescara
Spezia

Scottish Premiership

Sat 21 Apr @ 12:30 Home Draw Away
Hibernian
Celtic
Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Dundee
St. Johnstone
Kilmarnock
Aberdeen
Partick Thistle
Hamilton Academicals
Ross County
Motherwell
Sun 22 Apr @ 12:30 Home Draw Away
Glasgow Rangers
Hearts Of Midlothian

Scottish Championship

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Dumbarton
Falkirk
FC Livingston
Brechin City
Inverness Caledonian Thistle
Dunfermline
Queen of the South
Dundee United
Saint Mirren
Greenock Morton

Scottish League One

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Albion Rovers
East Fife
Arbroath
Airdrieonians
Forfar Athletic
Queen's Park
Stranraer
Raith Rovers
Sun 22 Apr @ 16:10 Home Draw Away
Alloa Athletic
Ayr United

Scottish League Two

Sat 21 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Annan Athletic
Stirling Albion
Berwick Rangers
Cowdenbeath
Edinburgh City
Clyde
Elgin City
Peterhead
Stenhousemuir
Montrose

Norwegian Eliteserien

Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
SK Brann Bergen
Stabaek
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
FK Haugesund
Stromsgodset IF
Kristiansund BK
FK Bodo Glimt
Lillestrom SK
Ranheim Trondheim
Rosenborg BK
IK Start Kristiansand
Tromso IL
Sandefjord

French Ligue 1

Fri 20 Apr @ 18:30 Home Draw Away
FC Nantes
Stade Rennes
Fri 20 Apr @ 20:00 Home Draw Away
DijonO
Olympique Lyonnais
Sat 21 Apr @ 16:00 Home Draw Away
Olympique Marseille
OSC Lille
Sat 21 Apr @ 19:00 Home Draw Away
EA Guingamp
AS Monaco
FC Metz
Stade Caen
FC Toulouse
Angers SCO
SC Amiens
Racing Club Strasbourg
Sun 22 Apr @ 14:00 Home Draw Away
OGC Nice
Montpellier HSC
Sun 22 Apr @ 16:00 Home Draw Away
AS St. Etienne
AC Troyes AC

French Ligue 2

Fri 20 Apr @ 19:00 Home Draw Away
Bourg-Peronnas
Olympique Nimes
Clermont
Orleans US 45
FC Lorient
Valenciennes
FC Sochaux
Stade Brestois 29
GFC Ajaccio
Tours
LB Chateauroux
Chamois Niortais
Quevilly
Paris
RC Lens
Le Havre AC
Stade de Reims
AC Ajaccio
Sat 21 Apr @ 14:00 Home Draw Away
AS Nancy Lorraine
A.J. Auxerre

Ecuador Serie A

Sat 21 Apr @ 01:15 Home Draw Away
Aucas
Tecnico Univ Ambato
Sat 21 Apr @ 22:00 Home Draw Away
Guayaquil City
Universidad Catolica Quito
Sun 22 Apr @ 00:30 Home Draw Away
El Nacional Quito
Independiente Del Valle

Jupiler Pro League

Fri 20 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Zulte-Waregem
KV Kortrijk
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Oud-Heverlee Leuven
Royal Mouscron Peruwelz
Sat 21 Apr @ 19:00 Home Draw Away
K. Sint-Truidense
Eupen
Waasland-Beveren
Lierse SK
Sat 21 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Racing Genk
RSC Anderlecht
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Club Brugge KV
Standard Liege

Belgium Second Division

Fri 20 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Union St.-Gilloise
KVC Westerlo
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
AFC Tubize
SK Roeselare

Turkish Super

Fri 20 Apr @ 18:00 Home Draw Away
Istanbul Basaksehir FK
Kayserispor
Sat 21 Apr @ 09:00 Home Draw Away
Kardemir Karabukspor U21
Bursaspor U21
Sat 21 Apr @ 10:00 Home Draw Away
Genclerbirligi U21
Osmanlispor FK U21
Sat 21 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Trabzonspor U21
Sivasspor U21
Sat 21 Apr @ 11:30 Home Draw Away
Genclerbirligi SK
Osmanlispor
Kardemir DC Karabukspor
Bursaspor
Sat 21 Apr @ 12:00 Home Draw Away
Alanyaspor U21
Galatasaray U21
Sat 21 Apr @ 14:00 Home Draw Away
Trabzonspor
Sivasspor
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Alanyaspor
Galatasaray SK
Sun 22 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Sun 22 Apr @ 12:00 Home Draw Away
Sun 22 Apr @ 14:00 Home Draw Away
Akhisar Belediye GS
Goztepe AS Izmir
Torku Konyaspor
Kasimpasa SK
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Besiktas JK
Malatyaspor

Swiss Challenge League

Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
Chiasso
FC Aarau
FC Schaffhausen
Rapperswil Jona
FC Winterthur
FC Wil 1900
FC Wohlen
FC Vaduz

Cypriot First Division

Sat 21 Apr @ 16:00 Home Draw Away
Nea Salamis
Doxa Katokopias
Omonia Nicosia
AEL Limassol
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
Ermis Aradippou
A.E. Paphos
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
AEK Larnaca
APOEL Nicosia
Apollon Limmassol
Anorthosis Famagusta

Swiss Super League

Sat 21 Apr @ 18:00 Home Draw Away
FC St. Gallen
FC Thun
Grasshopper Club Zurich
FC Lugano
Sun 22 Apr @ 15:00 Home Draw Away
BSC Young Boys Bern
Lausanne-Sports
FC Luzern
FC Zurich
FC Sion Sitten
FC Basel

Dutch Eredivisie

Sat 21 Apr @ 13:30 Home Draw Away
AFC Ajax U19
PSV Eindhoven U19
Sat 21 Apr @ 13:45 Home Draw Away
Sat 21 Apr @ 14:30 Home Draw Away

Dutch Eerste

Fri 20 Apr @ 19:00 Home Draw Away
Cambuur Leeuwarden
Helmond Sport
De Graafschap
Telstar
FC Den Bosch
FC Emmen
FC Eindhoven
Almere City
FC Utrecht Reserves
Fortuna Sittard
FC Volendam
Ajax Reserves
MVV Maastricht
FC Oss / Top Oss
NEC Nijmegen
AZ Alkmaar Reserves
PSV Reserves
FC Dordrecht
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles

Polish Ekstraklasa

Fri 20 Apr @ 19:30 Home Draw Away
Zaglebie Lubin SSA
KKS Lech Poznan
Sat 21 Apr @ 14:30 Home Draw Away
Piast Gliwice
MKS Pogon Szczecin
Sat 21 Apr @ 17:00 Home Draw Away
KS Gornik Zabrze
Wisla Plock
Sat 21 Apr @ 19:30 Home Draw Away
SSA Korona Kolporter Kielce
Jagiellonia Bialystok SSA
Sun 22 Apr @ 14:30 Home Draw Away
Sandecja Nowy Sacz
Arka Gdynia
Sun 22 Apr @ 17:00 Home Draw Away
TS Wisla Krakow
KP Legia Warszawa

J League

Sat 21 Apr @ 05:00 Home Draw Away
Shimizu S-pulse
FC Tokyo
Sat 21 Apr @ 06:00 Home Draw Away
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
Vegalta Sendai
Jubilo Iwata
Sat 21 Apr @ 08:00 Home Draw Away
Kawasaki Frontale
Kashima Antlers
Urawa Red Diamonds
Consadole Sapporo
Vissel Kobe
Nagoya Grampus Eight
Yokohama F Marinos
Shonan Bellmare
Sat 21 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Gamba Osaka
Cerezo Osaka
Sun 22 Apr @ 08:00 Home Draw Away
V-Varen Nagasaki
Kashiwa Reysol

J2 League

Sat 21 Apr @ 07:00 Home Draw Away
Kyoto Purple Sanga
Roasso Kumamoto
Tokyo Verdy 1969
Mito Holly Rock
Sat 21 Apr @ 10:00 Home Draw Away
Ehime
Ventforet Kofu
Sat 21 Apr @ 11:00 Home Draw Away
Fagiano Okayama
FC Gifu
Sun 22 Apr @ 05:00 Home Draw Away
Albirex Niigata
Omiya Ardija
Avispa Fukuoka
Jef United Ichihara Chiba
Sun 22 Apr @ 06:00 Home Draw Away
Matsumoto Yamaga
Montedio Yamagata
Tokushima Vortis
Kamatamare Sanuki
Yokohama
Tochigi SC
Zweigen Kanazawa
Oita Trinita
Sun 22 Apr @ 07:00 Home Draw Away
Machida Zelvia
Renofa Yamaguchi